فقهِ نظام

مباحثِ مدرسه هدایت

فقهِ نظام

مباحثِ مدرسه هدایت

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ: محتوای فقهی مدرسه هدایت به ۴ پرسش بنیادین پاسخ می دهد. پرسش های بنیادین منشاء پیدایش صدها پرسش وابسته و بخشی هستند و جهتِ تفکر و گفتگو را تغییر می دهند.
چگونه در عالم تصرف کنیم؟ اولین پرسش بنیادین مدرسه هدایت است. تشریح این پرسش و تبیین چگونگی تصرف در عالم را در "جدول فقهی تسخیر" بررسی می کنیم. (فقه الخلق)
چگونه فقر و نیازهای انسان مدیریت می شود؟ دومین پرسش بنیادین مدرسه هدایت است. تشریح این پرسش و تبیین پاسخ فقهی آن موضوع مباحثات جدول تسبیح است. در "جدول تسبیح" با تکیه بر چهار مفهوم ۱- تسبیحات، ۲- استغفار، ۳- صلوات و ۴- توسل، به تبیین فقهی و عمیق چگونگی رفع فقر بشر پرداخته ایم. (فقه التقدیر)
چگونه یک نظام اجتماعی ساخته می شود؟ سومین پرسش بنیادین مدرسه هدایت است. تشریح این پرسش و تبیین پاسخ فقهی موضوع "جدول تنظیم" است. جدول تنظیم ۹ باب فقهی دارد. (فقه النظام)
چگونه از مفهوم ربوبیت و اسباب باطنی آن در رفع نیازهای بشر استفاده کنیم؟ چهارمین پرسش بنیادین مدرسه هدایت است. در "جدول غریب" به بررسی عمیق این پرسش و پاسخ فقهی آن می پردازیم. (جدول علوم غریبه)
حجت الاسلام علی کشوری در جمع برخی از طلاب مدرسه هدایت - پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - قم

آخرین نظرات

بسم الله الرحمن الرحیم

بشر همواره در دوران زندگی دنیا و برخی دیگر از مراحل آینده حیات از اموری خائف و نگران است و لهذا الامر در ادبیات وحی راه مقابله با این امور نگران کننده بیان شده است. 

نگرانی از وقوع بیماری های متفاوت؛ یکی از معروف ترین نگرانی های بشر است؛ همچنین نگرانی از روابط انسانی سوء، نگرانی از درندگان ، نگرانی از مرگ های بد و جوانمرگی و .... از جمله امور نگران کننده در زندگی بشر است؛ که برای همه آنها "الگوی ایمنی فقهی" تعریف شده است.

در "نظریه فقهی ایمنی" روایات مرتبط با ایمنی بشر از بیماری ها و سایر امور نگران کننده در زندگی را در هفت دسته طبقه بندی می نمائیم و عمل و درایه در این روایات هفت گانه را بسیار موثر تر از تعریف پوزیتویستی واکسن می دانیم.

بررسی اصطلاحاتی مانند اَمان، یَقی و... در موسوعه های حدیثی، راه مواجهه با همه بیماری ها - از جمله بیماری سریع العلاج  کرونا- را برای بشریت تبیین می کند. افراد مومن وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران و کادر درمانی "جبهه مقاومتِ جهانی قبل از ظهور" را به بررسی "نظریه فقهی ایمنی" و برگزاری کارآزمائی بالینی مشترک دعوت می کنم.

در روزهای آتی ضمن انتشار بیانیه تخصصی مدرسه علمیه هدایت؛ نشست تخصصی مرتبط با "نظریه فقهی ایمنی" را برگزار خواهیم نمود. این نظریه فقهی کارآمد از حیث جانمائی در طبقه علوم مرتبط با فقه الامام جانمایی می شود.به فضل الهی


حجت الاسلام علی کشوری-

تبیین نظریه فقهی ایمنی - در جمع برخی طلاب مدرسه هدایت 

 شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹ - قم

نظرات  (۲)

سلام و عرض تشکر
به امید پیروزی شما مدافعان جبهه حق . در پناه حضرت حق تبارک و تعالی باشید .
سلام
خیلی خوبه. منتظر بحث تفصیلی هستیم.
انشالله که جریان طب اسلامی هم مثل شما دقیق، سنجیده و با تدبیر عمل کنند.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی