پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ/ در اولین نقشه الگوی پیشرفت اسلامی با نگاهی فقهی و غیر اقتباسی از الگوهای معیوب و ناکارآمد غربی به بیش از ۱۰۰ مسئله در حوزه های مختلف معیشتی، تربیتی، پیش گیری از جرم، قانون گذاری، سیاسی، معرفت شناسی، پولی و مالی، کشاورزی، طب، شاخص های ارزیابی جامعه، محرومیت زدائی، مدیریت شهری، برنامه ریزی، بودجه، ساخت یابی، الگوی تخصیص تکنولوژی، الگوی مطالعات تاریخی، الگوی جدید نگهبانی از نظام، الگوی تنظیم و تحلیل خبر و... پاسخ گفته ایم/ نظریات بخشی الگوی پیشرفت اسلامی مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی را تئوریزه می کند.../حجت الاسلام علی کشوری

بایگانی
پربیننده ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر

۸ مطلب در فروردين ۱۳۹۲ ثبت شده است

امام خامنه ای 18-8-1385

وظیفه ى نخبگان فکرى و فرهنگى جامعه و حوزه و دانشگاه، مدیریت این تحول است. نه باید تحولات را سرکوب کرد، نه باید تسلیم هر تحولى شد. خوب، این تحول براى چیست؟ براى پیشرفت. پیشرفت چیست؟ باید آن را معنا کنیم.
اولاً این سؤال را باید از خودمان بکنیم: پیشرفت چیست؟ اگر سؤال نکنیم که پیشرفت چیست، پیداست به فکر پیشرفت نیستیم. بنابراین، باید اول این سؤال را از خودمان بکنیم و به دنبال پاسخش حرکت بکنیم تا آن را پیدا بکنیم.

 مطالعه بیشتر درباره این موضوع در ادبیات انقلاب

۲۲ فروردين ۹۲ ، ۱۷:۴۰ ۰ نظر

امام خامنه ای 14-3-1389

چالش اصلى همه‌ى تحولات بزرگ اجتماعى - از جمله انقلابها - صیانت از جهتگیرى‌هاى اصلى این انقلاب یا این تحول است. این مهمترین چالش هر تحول عظیم اجتماعى است که هدفهائى دارد و به سمت آن هدفها حرکت و دعوت میکند. این جهتگیرى باید حفظ شود. اگر جهتگیرى به سمت هدفها در یک انقلاب، در یک حرکت اجتماعى صیانت نشود و محفوظ نماند، آن انقلاب به ضد خود تبدیل خواهد شد؛ در جهت عکس اهداف خود عمل خواهد کرد.

 مطالعه بیشتر درباره این موضوع در ادبیات انقلاب

 

۲۰ فروردين ۹۲ ، ۱۹:۱۱ ۰ نظر

احتراما به اطلاع می رساند؛ که کارگاه معرفی "اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی" در تاریخ.... در سالن شهید...  از ساعت.... تا ساعت.... برگزار می گردد. از جنابعالی دعوت به عمل می آید که در این جلسه گفتمانی شرکت فرمائید. لطفا قبل از حضور در جلسه پیشخوانِ نشست را با دقت مطالعه فرمائید.در نشست های گفتمانی  الگوی پیشرفت اسلامی با استفاده از مفاهیم "اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی" به سوال ِ"چگونه الگوی پیشرفت اسلامی را تولید کنیم؟" پاسخی مشخص داده می شود.

۲۰ فروردين ۹۲ ، ۱۸:۲۱ ۰ نظر

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

به فضل الهی برای پاسخ به سؤال چگونه الگوی پیشرفت اسلامی را تولید کنیم؟ فهرست جدیدی -بر مبنای نقشه راه- در کارگروه پژوهشی شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی تدوین شده است. این فهرست جدید مبنای معرفی نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی در نشست های الگوی پیشرفت اسلامی -سال 1392-خواهد بود

۱۸ فروردين ۹۲ ، ۱۷:۴۱ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

این نشست از ساعت 16 بعداز ظهر در بیت شهیدان آقائی و با حضور جمعی از فعالان حوزوی، دانشگاهی و فرهنگی شهر ورامین برگزار می شود. در نشست های گفتمانی شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی با استفاده از مفاهیم "اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی" به سوال ِ"چگونه الگوی پیشرفت اسلامی را تولید کنیم؟" پاسخی مشخص داده می شود. 

۱۵ فروردين ۹۲ ، ۱۴:۴۵ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

 روز چهارشنبه مورخ 14 -1-1392 شهر کاشان میزبان نشست گفتمانی الگوی پیشرفت اسلامی با موضوع معرفی اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی بود. این نشست در حسینیه شهید سعید شیرازی-جنب مسجد شامخی- با حضور جمعی از علاقه مندان به موضوع الگوی پیشرفت اسلامی برگزار شد. مشروح خبر به زودی در همین پایگاه منتشر می شود


۱۵ فروردين ۹۲ ، ۱۴:۳۶ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 این نشست از ساعت 16 بعداز ظهر در محل فاطمیه شیرازی این شهر در خیابان شهید بهشتی و با حضور جمعی از فعالان حوزوی، دانشگاهی و فرهنگی شهر کاشان برگزار می شود. در نشست های گفتمانی شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی با استفاده از مفاهیم "اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی" به سوال ِ"چگونه الگوی پیشرفت اسلامی را تولید کنیم؟" پاسخی مشخص داده می شود. 

۱۳ فروردين ۹۲ ، ۲۰:۱۰ ۰ نظر
۰۷ فروردين ۹۲ ، ۱۶:۱۹ ۰ نظر