پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

بسم الله الرحمن الرحیم- اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم؛به فضل الهی بعد از حدود 10 سال مطالعه نظری راجع به انقلاب اسلامی و همچنین حدود 5 سال مطالعه کاربردی و میدانی در موضوع انقلاب اسلامی؛ اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی تدوین گردید. اصل نقشه راه و یک معرفی نامه ساده و اخبار مرتبط با این نقشه، در این پایگاه قابل دریافت است.

بایگانی

پربیننده ترین مطالب

مطالب پربحث‌تر

۸ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۲ ثبت شده است

یادداشت تحلیلی حجت الاسلام مجید گودرزی مسئول کارگروه الگوی پیشرفت اسلامی شهر قم

بسم الله الرحمن الرحیم

بر این اساس فضای گفتمانی انتخابات یازدهم را می توان به تقابل دو گفتمان اداره کشور مبتنی بر الگوهای اسلامی ایرانی و گفتمان اداره کشور مبتنی بر الگوی های توسعه غربی تقسیم کرد. جریان روشنفکری رفع مشکلات کشور را در گرو بازگشت به استفاده کامل و صحیح از الگوهای توسعه غربی می داند و در مقابل جریان انقلاب اسلامی نیز موفقیت نهایی انقلاب اسلامی ایران را به عنوان نوعی جدید از مدیریت و حکومت در عرصه بین المللی به عدم استفاده از این الگوهای توسعه غربی و ضرورت تولید الگوی پیشرفت اسلامی ایران منوط می داند. بنابراین می توان انتخابات یازدهم ریاست جمهوری را صحنه ای از تقابل معتقدین به تولید الگوی پیشرفت اسلامی و معتقدین به الگوهای توسعه غربی دانست.

۰ نظر ۲۹ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۸:۵۴

بسم الله الرحمن الرحیم

حل مشکلات اقتصادی نباید بهانه ای برای بازگشت به برنامه ریزی مبتنی بر توسعه و فراموشی گفتمان حیات بخش انقلاب باشد. تجربه کشورهای توسعه یافته پایدار! امروز پیش روی ما قرار دارد و در این کشورها برنامه ریزی -مبتنی بر ادبیات توسعه- نه تنها به حل مشکلات اقتصادی مردم منجر نشده ؛ بلکه مشکلات و بحران هائی همچون فروپاشی نهاد خانواده، فاصله طبقاتی، بحران امنیت و اخلاق رابه ارمغان آورده است.

۰ نظر ۲۹ ارديبهشت ۹۲ ، ۰۶:۱۴

بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از سؤالات پر تکرار -که همواره در این نشست ها مطرح می شود- نحوه و روش تنظیم اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت است. این نقشه راه بر اساس محورهای الگوی ساخت نظامات اسلامی-که شامل سه محور: 1- الگوی حفظ جهت، 2- الگوی استخراج سؤال و 3- الگوی پردازش اجتماعی است- قابلیت شرح می یابد.

۰ نظر ۱۴ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۲:۴۸

بسم الله الرحمن الرحیم

در گام دوم لازم است کارگروه به تدوین پیشخوان نشست های خود اقدام نمایند. تدوین محتوای مورد بحث در نشست ها و ارائه آن به اعضای شرکت کننده قبل از برگزاری نشست، نوعی انضباط علمی و الزام طرفین بحث به حفظ موضوع نشست در طول برگزاری نشست محسوب می شود. تجربه نشان می دهد که برگزاری نشست بدون مطالعه پیشخوان، نشست را تا سطح آشنائی اولیه با موضوع الگوی پیشرفت اسلامی، تنزل داده است.

۰ نظر ۱۳ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۸:۳۷

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل الهی در تاریخ هشتم اردیبهشت 1392 نشست معرفی اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی در حوزه علمیه مروی تهران با حضور طلاب و روحانیون این حوزه برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه حجت الاسلام کشوری، تبیین نقشه راه را  در حکم پاسخ به سئوال مهم و محوری چگونگی تولید الگوی پیشرفت اسلامی دانستند و قبل از تبیین نقشه راه به تبیین مسئله الگوی پیشرفت اسلامی پرداختند.

۰ نظر ۱۰ ارديبهشت ۹۲ ، ۲۲:۱۲

بسم الله الرحمن الرحیم

با توفیقات الهی کارگاه معرفی نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی به مدت سه روز در مدرس کارگاه های مدرسه علمیه معصومیه سلام الله علیها برگزار گردید. آخرین روز این کارگاه روز دوم اردیبهشت 1392 بود.

۰ نظر ۰۹ ارديبهشت ۹۲ ، ۲۱:۰۰

بسم الله الرحمن الرحیم

در راستای گفتمان سازی برای الگوی پیشرفت اسلامی، روش تولید محتوای "طرح تکامل نظامات ذهنی" تدوین شد. در این طرح موضوعات اصلی مؤثر بر ساخت و تولید الگوی پیشرفت اسلامی(موضوعات جهت ساز) به نظام سؤالات مرتبط تبدیل و سپس برای یافتن پاسخ این سؤالات با نخبگان و مدیران همفکری می شود. لازم به ذکر است که؛ اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی 81  مورد از الزاماتِ ساخت الگو ی پیشرفت اسلامی را تبیین می کند. همچنین در این نقشه چگونگی دستیابی به این الزامات بررسی شده است.


۰ نظر ۰۶ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۵:۳۳

 بسم الله الرحمن الرحیم

نشست معرفی اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی در حوزه علمیه شیخ الاسلام شهر قزوین در روز چهارشنبه 28 فروردین 1392 برگزار گردید.  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه  حجت الاسلام کشوری در این نشست یکی از راه های تبیین مسئله الگوی پبشرفت اسلامی را دقت در ارتباط توسعه مادی و تکامل معنوی دانسته و به بررسی دیدگاه های مطرح درباره نسبت میان توسعه مادی و تکامل معنوی پرداختند.

۰ نظر ۰۲ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۹:۴۸