پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ/ در اولین نقشه الگوی پیشرفت اسلامی با نگاهی فقهی و غیر اقتباسی از الگوهای معیوب و ناکارآمد غربی به بیش از ۱۰۰ مسئله در حوزه های مختلف معیشتی، تربیتی، پیش گیری از جرم، قانون گذاری، سیاسی، معرفت شناسی، پولی و مالی، کشاورزی، طب، شاخص های ارزیابی جامعه، محرومیت زدائی، مدیریت شهری، برنامه ریزی، بودجه، ساخت یابی، الگوی تخصیص تکنولوژی، الگوی مطالعات تاریخی، الگوی جدید نگهبانی از نظام، الگوی تنظیم و تحلیل خبر و... پاسخ گفته ایم/ نظریات بخشی الگوی پیشرفت اسلامی مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی را تئوریزه می کند.../حجت الاسلام علی کشوری

بایگانی
پربیننده ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر

۷ مطلب در خرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

در حاشیه این نشست از کتاب مشروح مذاکرات نشست اول کارگروه های شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی-که در اسفند ماه 1391 به میزبانی کارگروه قم برگزار شد- رونمائی خواهد شد. این کتاب به همت حجت الاسلام مجید گودرزی مسئول کارگروه الگوی پیشرفت اسلامی شهر قم تدوین شده است و در آن به شرح اصطلاح "جهت حرکت انقلاب اسلامی" پرداخته شده است. برگزاری کارگاه تکمیلی فهرست نویسی از دیگر برنامه های این نشست یک روزه می باشد. مشروح برنامه های دومین نشست  هم اندیشی کارگروه های گفتمانی شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

۲۹ خرداد ۹۲ ، ۲۲:۴۶ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

متن پیاده شده جلسه پنجم از نشسست دوم الگوی پیشرفت اسلامی  در کارگروه حوزه علمیه مروی در تاریخ 13/10/1391 با موضوع تببین مفهوم موضوع انتقال در نقشه راه

آنها (اقتصاددانان) می گویند اگر اول توسعه پیدا نکنیم و بخواهیم عدالت را اجراء بکنیم، چیزی برای توزیع نیست که با آن عدالت را حکمفرما کنیم در نتیجه میشود توزیع فقر. یا می گویند اگر دولت یارانه بدهد پول از بخش تولید خارج شده و می آید در بخش بازار، وقتی در بخش بازار آمد به معنای افزایش تقاضا است وبه معنای کاهش عرضه است که می شود ،تورم . با این نگرش ها به ما حمله می کنند، یا مثلاً می گویند هر چه کیک توسعه بزرگ تر شود سهم بیشتری گیر افراد می آید.

پاسخ ما این است که کیک توسعه ی آمریکا که از همه بزرگ تر است ،چرا سهم بزرگتری بدست افراد جامعه آمریکا نمی دهد؟پس قیام وال استریت چیست؟

۲۶ خرداد ۹۲ ، ۱۷:۳۰ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

با استفاده از مفهوم جهت حرکت انقلاب اسلامی،  ابعاد سؤال مهمِ "چگونه از مرحله دولت اسلامی به مرحله جامعه اسلامی انتقال یابیم؟" و نسبت فعالیت های جریان آرمانخواه و مطالبه گر با این سؤال مهم بررسی شد. به عبارت دیگر با احتسابِ  توجه به این سؤال، نتیجه جلسه امروز با شورای عدالت خواه دانشجوئی، ارائه پیشنهادِ ارتقای فعالیت های جنبش عدالتخواه از مطالبه مصداقی عدالت به مطالبه موضوعات جهت ساز بود. اثر مطالبه و پرداختن به  "موضوعات جهت ساز" زمینه سازی ذهنی، علمی و ساختاری برای تحقق عدالت و دیگر شاخص های هویت اسلامی است.

 

۲۱ خرداد ۹۲ ، ۲۰:۰۶ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

یادداشت مسئول کارگروه الگوی پیشرفت اسلامی شهر بروجرد(کارگروه شهید محسن وزوائی)- افشین پارسائیان:

در این روزهای منتهی به انتخاباتِ ریاست جمهوری، حرفهای متنوع، وعده های مختلف، وتفکرات متفاوتی از زبانِ کاندیداهای ریاست جمهوری به گوش می رسد. هر کدام بر اساسِ نقطه نظر و دیدگاه خود، برای حلِ مشکلات کشور برنامه ریزی می کنند و روی نکاتی تأکید دارند. اما به نظر می رسد تقاطع اصلی که همه ی کاندیداها به آن می رسند و روح حاکم بر برنامه های آنها را تشکیل می دهد، الگوی پیشرفت کشور است.

۱۵ خرداد ۹۲ ، ۱۴:۳۶ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

 در طرح کارنامه خوانی قرابت و تناسب دیدگاه های نامزدها با اهداف جامعه اسلامی، بر اساس محورهای فوق سنجیده  و در نهایت نامزد اصلح  معرفی می شود. لازم به ذکر است که؛ در فرآیند بررسی و انتشار کارنامه برای نامزدها به صورت ضمنی گفتمان انقلاب بازخوانی  و در میان اقشار مختلف جامعه تعمیق می شود. این موضوع هدف اصلی از طرح موضوع کارنامه خوانی است. به عبارت دیگر درست است که کارنامه خوانی روشی برای انتخاب اصلح می باشد ولی در ضمن پرداختن به این موضوع مهم، تسلط به  گفتمان انقلاب -که اصلی ترین نیاز مرحله دولت اسلامی است- گسترش می یابد.

۱۱ خرداد ۹۲ ، ۱۷:۰۶ ۰ نظر

معرفی اجمالی الگوی ساخت نظامات اسلامی

(مدت فایل: 17 دقیقه)

(محل بحث: کارگاه در مدرسه معصومیه سلام الله علیها)

در نشست های الگوی پیشرفت اسلامی چه گفته می شود؟

(مدت فایل: 24 دقیقه)

(محل بحث: نشست سوم کارگروه ورامین)

تبیین وظایف کارگروه های الگوی پیشرفت اسلامی

(مدت فایل: 8 دقیقه)

(محل بحث: نشست دوم کارگروه کاشان)

۰۳ خرداد ۹۲ ، ۱۱:۲۸ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

مباحث درباره اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی در سه محور زیر خلاصه می شود:

 

1- بحث در مورد دغدغه اصلی در اداره جامعه؛ یا کلید واژه ثبات

(بررسی نسبت میان ثبات و فطرت)

 

2-  بحث در مورد چگونگی ایجاد ثبات در جامعه؛ یا کلید واژه مدیریت اسلامی تحولات

(شرح الگوی ساخت نظامات اسلامی)

 

3- بحث در مورد محورهای ایجاد ثبات در جامعه؛ یا کلید واژه نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی

(معرفی اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی)

 

۰۲ خرداد ۹۲ ، ۱۳:۲۵ ۰ نظر