پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ/ در اولین نقشه الگوی پیشرفت اسلامی با نگاهی فقهی و غیر اقتباسی از الگوهای معیوب و ناکارآمد غربی به بیش از ۱۰۰ مسئله در حوزه های مختلف معیشتی، تربیتی، پیش گیری از جرم، قانون گذاری، سیاسی، معرفت شناسی، پولی و مالی، کشاورزی، طب، شاخص های ارزیابی جامعه، محرومیت زدائی، مدیریت شهری، برنامه ریزی، بودجه، ساخت یابی، الگوی تخصیص تکنولوژی، الگوی مطالعات تاریخی، الگوی جدید نگهبانی از نظام، الگوی تنظیم و تحلیل خبر و... پاسخ گفته ایم/ نظریات بخشی الگوی پیشرفت اسلامی مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی را تئوریزه می کند.../حجت الاسلام علی کشوری

بایگانی
پربیننده ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر

۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی، سطح اول فعالیت های خود را در سه محور پژوهشی، پرورشی و ارتباطی پی گیری می نماید. در پاورپوینت زیر رئوس این فعالیت ها تبیین شده است.

دانلود نقشه راه فعالیت های شورای راهبردی- پیش نویس اول- تیرماه1392

۲۶ مرداد ۹۲ ، ۱۹:۴۷ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

دومین نشست هم اندیشی دو روزه مسئولین کارگروه های الگوی پیشرفت اسلامی، در روز پنج شنبه مورخ 24 مرداد 1392 در شهر مقدس قم آغاز گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه، موضوع اصلی برنامه های روز اول، تبیین "هرم مباحث الگوی پیشرفت اسلامی" بود. در  این نشست سه سرفصلِ 1- بررسی فلسفه مدیریت اسلامی تحولات (بحث ثبات اجتماعی) 2- روش مدیریت اسلامی تحولات (الگوی ساخت نظامات اسلامی) 3- نقشه مدیریت اسلامی تحولات (اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی) مورد بررسی و دقت قرار گرفت.

۲۴ مرداد ۹۲ ، ۲۲:۰۴ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

اجمالی از بحث را به جناب آقای صادق واعظ‌زاده به عنوان منصوب مقام معظم رهبری در این موضوع گزارش داده‌ایم. بهترین جایی که توفیق شد این گزارش را به دستگاه‌های منصوب امام خامنه‌ای بدهیم همین مرکز الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی است که آقای واعظ‌زاده مسئولش هستند.

۱۰ مرداد ۹۲ ، ۱۷:۲۵ ۰ نظر

راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی، تمرکز روی موضوعات جهت‌ساز است و ما استدلالی برای این قضیه داریم. استدلال ما این است که اگر روز اول به مردم یا نخبگان بگوییم بیایید روی موضوع پیشرفت الگوی اسلامی فکر کنیم، کسی اصلاً معنای موضوع الگوی پیشرفت اسلامی را متوجه نمی‌شود. پس مجبوریم از جایی شروع کنیم که جامعه به آن مساله نیاز دارد. وقتی روی موضوعات جهت‌ساز متمرکز شوید، همه مردم به حرف شما توجه می‌کنند و اصلاً حرف هم نزنی روی آن موضوع فکر می‌کنند. اگر از اینجا شروع کنیم، دیگر نیازی به فرهنگ‌سازی برای توجه به مسأله الگوی پیشرفت نداریم. یکی از بزرگترین ضعف‌های فرهنگی ما این است که بحث را از موضوعات جهت ساز شروع نمی کنیم و می خواهیم با جایزه و مسابقه و اردو، توجه اولیه به موضوع ایجاد کنیم.

۰۹ مرداد ۹۲ ، ۱۷:۰۲ ۰ نظر