پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ/ در اولین نقشه الگوی پیشرفت اسلامی با نگاهی فقهی و غیر اقتباسی از الگوهای معیوب و ناکارآمد غربی به بیش از ۱۰۰ مسئله در حوزه های مختلف معیشتی، تربیتی، پیش گیری از جرم، قانون گذاری، سیاسی، معرفت شناسی، پولی و مالی، کشاورزی، طب، شاخص های ارزیابی جامعه، محرومیت زدائی، مدیریت شهری، برنامه ریزی، بودجه، ساخت یابی، الگوی تخصیص تکنولوژی، الگوی مطالعات تاریخی، الگوی جدید نگهبانی از نظام، الگوی تنظیم و تحلیل خبر و... پاسخ گفته ایم/ نظریات بخشی الگوی پیشرفت اسلامی مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی را تئوریزه می کند.../حجت الاسلام علی کشوری

بایگانی
پربیننده ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر

۸ مطلب در شهریور ۱۳۹۲ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع این نشست گفتمانی بررسی "جهت تحول حوزه های علمیه بعد از انقلاب اسلامی" می باشد. این موضوع بر اساس مفاهیم اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت مورد بحث قرار می گیرد و محورهای اصلی آن شاملِ سه محورِ 1- شناسائی مبنای صحیح تحول از مبنای غلط تحول در حوزه های علمیه 2- تبیین مراحل تحول در حوزه های علمیه؛ مبتنی بر مبنای صحیح تحول  3- تبیین چگونگی پردازش "موضوعات انتقال مراحل تحول در حوزه های علمیه" می باشد. همچنیین در این نشست به صورت اجمالی گزارشی از "جهت حرکت انقلاب اسلامی" به نخبگان و حاضران در جلسه ارائه می گردد.

۲۸ شهریور ۹۲ ، ۱۸:۵۶ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

بسیار اتفاق افتاده است که در یک همایش و نشستِ مربوط به مسائل انقلاب؛ سخنران جلسه موضوع مطرح در گفتمان انقلاب را با موضوعی دیگر اشتباه گرفته است و در نتیجه همایش  عملاً  از اهداف برگزاری دور شده است. به عنوان مثال در برخی از نشست های علمی مربوط به مسئله مهم و حیاتی الگوی پیشرفت اسلامی، مسأله الگوی اسلامی با مسأله توسعه غربی یکسان انگاشته شده است. در این نشست ها به جای بحث در مورد الگوی پیشرفت اسلامی، چگونگی دستیابی به توسعه مورد بحث قرار گرفته است.

۲۴ شهریور ۹۲ ، ۱۸:۰۵ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

در نشست های هم اندیشی مسئولینِ کارگروه های الگوی پیشرفت اسلامی سطح اول از مباحث تولید شده در کارگروه پژوهشی شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی به تضارب گذاشته می شود. در این سطح برای تبیین چگونگی هدایت نظامات ذهنی؛ سه سرفصلِ 1- بررسی فلسفه مدیریت اسلامی تحولات 2- روش مدیریت اسلامی تحولات 3- نقشه مدیریت اسلامی تحولات مورد بررسی و دقت قرار می گیرد. در نوشتار زیر –که حکم پیشخوان این نشست ها را دارد- ساختار این هرمِ مفهومی به صورت اجمالی تبیین شده است. در بخشی از این پیشخوان در باره فلسفه پرداختن به موضوع الگوی پیشرفت اسلامی چنین آمده است:

فلسفه پرداختن به الگوی پیشرفت اسلامی؛ همان فلسفه مدیریت اسلامی تحولات است. به عبارت دیگر همان دلایلی که ایجاب می کند تا از مدیریت تحولات اجتماعی غفلت نکنیم؛با پشتوانه همان دلایل به تولید الگوی پیشرفت اسلامی حکم می کنیم.

۲۳ شهریور ۹۲ ، ۱۴:۰۰ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

در نشست چهارم کارگروه عدالت و پیشرفت شهرستان ورامین که در محل بیت معظم شهیدان آقائی  -در تاریخ 15 شهریور 1392- برگزار گردید؛ موضوع مهم "تبیین جهت حرکت دانشگاه های ایران متناسب با جهت حرکت انقلاب اسلامی" به صورت اجمالی مورد دقت قرار گرفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه در این نشست با تبیین سه اصطلاحِ "تبیین مبنای حرکت دانشگاه"، "تبیین مراحل تحقق مبنای دانشگاه "و"موضوعات انتقال مراحل تحول دانشگاه"، "جهت حرکت دانشگاه " متناسب با "جهت حرکت انقلاب اسلامی" تبیین شد. در بخش مربوط به تبیین "مبنای حرکت دانشگاه" سه  احتمالِ "استقلال علمی در تأمین نیازمندی های علمی توسعه مادی" ،"تئوریزه کردن فرآیند مدرنیزاسیون در ایران " و "اقتدار علمی در راستای نظام سازی ذهنی" به عنوان مبنای پیشنهادی برای تحول در دانشگاه های ایران مورد بررسی قرار گرفت.

۱۵ شهریور ۹۲ ، ۲۱:۴۸ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل الهی بر اساس تقویم نشست های معرفی نقشه راه --مصوب نشست هم اندیشی دوم در تاریخ 24 و 25 مرداد ماه 1392- دور جدید نشست های معرفی نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی-با برگزاری نشست معرفی نقشه راه در کارگروه مردمی شهر ورامین- در تاریخ 15 شهریورماه آغاز می شود.

۱۱ شهریور ۹۲ ، ۱۷:۱۷ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل الهی و عنایات حضرت ولی عصر ارواحنا فداء "هرم دوم مباحث الگوی پیشرفت اسلامی" در کارگروه پژوهشی شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی جمع بندی گردید.

۰۸ شهریور ۹۲ ، ۱۲:۰۶ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

به همت اعضای کانون اندیشه دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه سمنان، کارگاه معرفی اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی در مشهد مقدس در روزهای 30 و 31 مرداد و 1 شهریور 1392 برگزار گردید.

۰۴ شهریور ۹۲ ، ۱۴:۴۲ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

در مسیر بازگشت از مشهد مقدس با جمعی از نخبگان طلبه و دانشجو هم سفر شدیم. با موافقت همسفران در قطار نشستی برای معرفی "اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی" برگزار کردیم. در فرصت 6ساعته این نشست علاوه بر تشریح "هرم مباحث الگوی پیشرفت اسلامی"، جهت حرکت انقلاب اسلامی  تبیین گردید.

۰۲ شهریور ۹۲ ، ۲۱:۴۵ ۰ نظر