پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ/ در اولین نقشه الگوی پیشرفت اسلامی با نگاهی فقهی و غیر اقتباسی از الگوهای معیوب و ناکارآمد غربی به بیش از ۱۰۰ مسئله در حوزه های مختلف معیشتی، تربیتی، پیش گیری از جرم، قانون گذاری، سیاسی، معرفت شناسی، پولی و مالی، کشاورزی، طب، شاخص های ارزیابی جامعه، محرومیت زدائی، مدیریت شهری، برنامه ریزی، بودجه، ساخت یابی، الگوی تخصیص تکنولوژی، الگوی مطالعات تاریخی، الگوی جدید نگهبانی از نظام، الگوی تنظیم و تحلیل خبر و... پاسخ گفته ایم/ نظریات بخشی الگوی پیشرفت اسلامی مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی را تئوریزه می کند.../حجت الاسلام علی کشوری

بایگانی
پربیننده ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر

۷ مطلب در آبان ۱۳۹۲ ثبت شده است

میتوان رویکرد اصولی را اتکاء به نیروی درون زا دانست. اگر چه ممکن است در دوره ای مسولین متوجه کارآمدی این رویکرد نبوده و به سراغ رویکرد دیگر بروند، اما به زودی خواهند دانست که این رویکرد به بن بست میرسد و چاره ای جز رویکرد درون زا وجود ندارد. مانند تصمیم بر تعلیق غنی سازی در سالهای گذشته که مبتنی بر نگاه برون زا بود و در نهایت به تغییر رویکرد انجامید.
اگر نیروهای انقلاب از تجارب تاریخی و فرموده ی رهبران انقلاب به کارآمدی رویکرد درون زا معتقد شده باشند، این سوال مطرح میشود که راه حل اساسی مبتنی بر این رویکرد چیست؟ به عبارت دیگر برای حل مشکلات کشور به شکل ریشه ای و اساسی با توجه به رویکرد درون زا چه باید کرد؟

۲۵ آبان ۹۲ ، ۱۴:۵۰ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

شرایط درونی شورای راهبردی  الگوی پیشرفت اسلامی و  فضای کلی حاکم بر الگوی پیشرفت در کشور در سخنرانی افتتاحیه سومین نشست هم اندیشی الگوی پیشرفت اسلامی بررسی شد. 

۲۲ آبان ۹۲ ، ۱۴:۱۹ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

عبارت: معرفی نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی به نقشه شاملِ 27  مأموریت- طراحی شده براساس روش جامعه شناسی اسلامی- برای ارتقاء سطح فهم جامعه نسبت به مسأله الگوی پیشرفت اسلامی و مرتفع کننده خطر یکسان انگاری پیشرفت اسلامی و توسعه غربی عنوان استخراجی کارگروه ازنا از متن گفتگو با کیهان فرهنگی است. پیشنهاد می شود فهرست نویسان  کارگروه ها این فهرست و ساختار تشکیل دهنده آن را نقد و بررسی و گزارش نقد و بررسی خود را در نشست هم اندیشی آینده ارائه کنند.

۱۳ آبان ۹۲ ، ۱۶:۴۸ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

در این نشست قبل از ارائه تعریف از اصطلاح "مبنای حرکت انقلاب اسلامی" و برای تبیین جایگاه مهم این اصطلاح، بسته های بحثی "اهداف انقلاب اسلامی" و "اصول انقلاب اسلامی"مورد دقت قرار گرفت. تبیین اجمالی شاخص مهم "عمق محیط دریافت رفق افراد" یکی از مباحثی بود؛ که در ضمن بحث از ماهیت اهداف انقلاب اسلامی به آن اشاره گردید. این شاخص یکی از شاخص های مهم پیشرفت اسلامی محسوب می شود.

۱۱ آبان ۹۲ ، ۱۵:۰۰ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

نشست معرفی "اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی" روز چهارشنبه مورخ1392/8/8 در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود. موضوع این نشست تبیین نسبت "مسئله الگوی پیشرفت اسلامی" و "جهت حرکت انقلاب اسلامی" است.

۰۶ آبان ۹۲ ، ۱۱:۵۳ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

دهه چهارم انقلاب اسلامی آغاز شده است. در این دهه نیز مانند دهه های گذشته هویّت اسلامی انقلاب؛ که در تقابل بنیادین با هویّت مدرن استکبار جهانی قراردارد مورد تهاجم همه‏ جانبه استکبار قرار خواهد گرفت و انتظار از تمدن مدرنیته برای تعامل با انقلاب اسلامی که مبانی تمدن استکباری مدرنیته را به چالش کشیده است انتظاری غلط است.

۰۱ آبان ۹۲ ، ۲۰:۳۴ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

در این نشست  سه سؤال اصلی مورد بررسی طرفین قرار گرفت: سؤال اول  ارتباط میان سعادت در زندگی فردی و اجتماعی و شاخص هائی مانند عدالت، معنویت و خانواده را موضوع پرسش قرار داده بود.  سؤال دوم  به کارآمدی توسعه غربی در تحقق این شاخص ها اشاره داشت و در سؤال سوم چگونگی تولید الگوی پیشرفت اسلامی مورد دقت قرار گرفت.

۰۱ آبان ۹۲ ، ۱۳:۳۰ ۰ نظر