پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ/ در اولین نقشه الگوی پیشرفت اسلامی با نگاهی فقهی و غیر اقتباسی از الگوهای معیوب و ناکارآمد غربی به بیش از ۱۰۰ مسئله در حوزه های مختلف معیشتی، تربیتی، پیش گیری از جرم، قانون گذاری، سیاسی، معرفت شناسی، پولی و مالی، کشاورزی، طب، شاخص های ارزیابی جامعه، محرومیت زدائی، مدیریت شهری، برنامه ریزی، بودجه، ساخت یابی، الگوی تخصیص تکنولوژی، الگوی مطالعات تاریخی، الگوی جدید نگهبانی از نظام، الگوی تنظیم و تحلیل خبر و... پاسخ گفته ایم/ نظریات بخشی الگوی پیشرفت اسلامی مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی را تئوریزه می کند.../حجت الاسلام علی کشوری

بایگانی
پربیننده ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر

۶ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

"اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی" برای تحقق "موضوع جهت ساز تربیت"؛ نظریه "الگوی بهبود مستمر فضای حاکم بر نهادهای متکفل تربیت" و برای تحقق "موضوع جهت ساز پیش گیری از جرم"؛ "نظریه پیش گیری بنیادین اسلامی از جرم" و برای تحقق "موضوع جهت ساز ترجمه زدائی در علم" ؛ "نظریه بانک سؤالات جهت ساز" و برای تحقق "موضوع جهت ساز مقاوم سازی اقتصاد"؛ "نظریه بنگاه های وقف محور" را پیشنهاد می کند.

۲۴ فروردين ۹۴ ، ۱۲:۰۰ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

در اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی ارکان شهرسازی اسلامی را بحث کرده ایم. مدیریت شهر اسلامی از نظر ما محله محور است؛ یعنی شهر به نظامی از محلات تفکیک می شود و مدیریت متمرکز را در شهر نمی‌پذیریم. محله هم به محل ارائه خدمات به خانوار تعریف می شود. سبد نیاز های اقتصادی ، آموزشی، امنیتی ، روانی ، تفریحیِ خانوار  باید در محله عرضه شود. این اساس کار در مدیریت شهری می باشد.

۲۳ فروردين ۹۴ ، ۰۱:۵۰ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

 به نظر ما هرچه ناهنجاری و مشکل داریم، ریشۀ آن به قدرت گرفتن اصحاب قدرت و ثروت در شهرستان برمی‌گردد. عده‌ای پول دارند -و فقط پول دارند- با پول، منصب در اختیار می‌گیرند؛ با پول، آرمان‌های یک شهر و یک جمعیت را تعیین می‌کنند.
۱۰ فروردين ۹۴ ، ۱۴:۳۲ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

ما نظام سلطه را در حوزه اقتصاد نیز شاهد هستیم . در این حوزه به عنوان مثال با سامانه سوئیفت (SWIFT)مواجهه هستیم که مبادلات ارزی جهانی خصوصا دلار را تحت نظارت دارد.

۱۰ فروردين ۹۴ ، ۱۴:۲۳ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت الاسلام علی کشوری دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی در حاشیه برگزاری دور دوم نشست های گفتمانی الگوی پیشرفتِ در شهر کرمانشاه با حضور در برنامه گفتگوی شبکه استانی زاگرس به تبیین ارتباط الگوی پیشرفت اسلامی با انقلاب اسلامی پرداخت.

۰۹ فروردين ۹۴ ، ۲۰:۲۳ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

از این چهار شرط، یکی نماز است، یکی زکات است، یکی امر به معروف است و دیگری نهی از منکر. هر کدام این چهار خصوصیّت و چهار شاخص، یک جنبه‌ی فردی و شخصی دارند، لکن در کنار آن، یک جنبه‌ی اجتماعی و تأثیر در نظام‌سازی اجتماعی [هم] دارند.

۰۱ فروردين ۹۴ ، ۲۳:۲۸ ۰ نظر