پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ/ در اولین نقشه الگوی پیشرفت اسلامی با نگاهی فقهی و غیر اقتباسی از الگوهای معیوب و ناکارآمد غربی به بیش از ۱۰۰ مسئله در حوزه های مختلف معیشتی، تربیتی، پیش گیری از جرم، قانون گذاری، سیاسی، معرفت شناسی، پولی و مالی، کشاورزی، طب، شاخص های ارزیابی جامعه، محرومیت زدائی، مدیریت شهری، برنامه ریزی، بودجه، ساخت یابی، الگوی تخصیص تکنولوژی، الگوی مطالعات تاریخی، الگوی جدید نگهبانی از نظام، الگوی تنظیم و تحلیل خبر و... پاسخ گفته ایم/ نظریات بخشی الگوی پیشرفت اسلامی مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی را تئوریزه می کند.../حجت الاسلام علی کشوری

بایگانی
پربیننده ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر

۱۰ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل الهی سومین نشست کارگروه الف شهر کرمانشاه با هدف ایجاد هماهنگی بیشتر برای برگزاری نشست های گفتمانی الگوی پیشرفت اسلامی در شهر کرمانشاه برگزار گردید. 

۲۹ تیر ۹۴ ، ۲۲:۵۲ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

بعد از انتشار گفتگوی دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت با روزنامه شهرآرا در باره مفهوم مدیریت شهری با زاویه دید الگوی پیشرفت اسلامی–که در حاشیه برگزاری همایش مقاومت در افق فقاهت انجام شد- دو مطلب در بررسی این مصاحبه منتشر گردید. 

۲۴ تیر ۹۴ ، ۱۷:۲۰ ۴ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

اولین نشست دوره سوم گفتمان سازی برای الگوی پیشرفت اسلامی در شهر کرمانشاه در محل مسجد النبی-صلی الله علیه و آله وسلم- طاق بستان به میزبانی پایگاه مقاومت امام خمینی برگزار شد.

۲۲ تیر ۹۴ ، ۰۱:۲۴ ۳ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل الهی سومین دور نشست های گفتمانی الگوی پیشرفت اسلامی از تاریخ یک شنبه 21-4-1394 در شهر کرمانشاه -با محوریت پاسخ به سوال الگوی پیشرفت اسلامی چیست؟-آغاز می شود.

۲۰ تیر ۹۴ ، ۰۰:۳۸ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

سازمان مدیریت و دولت یازدهم برنامه ششم کشور را بر اساس کدام چارچوب تدوین خواهد نمود؟ شاید در ابتدای امر پاسخ به این سوال ساده به نظر برسد و شما پاسخ دهید که  برنامه ششم  در چارچوب سیاست های برنامه ششم-ابلاغ شده ازسوی امام خامنه ای- تدوین خواهد شد؛ولی اظهارات محمد باقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی توسعه گرایان ایران درباره نحوه تدوین برنامه ششم توسعه موجب می شود تا با احتیاط بیشتری به این سؤال پاسخ دهیم.

۱۸ تیر ۹۴ ، ۲۱:۳۹ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

در روزها و هفته های آینده تبیین پنج موضوع در دستور کار است:

۱۴ تیر ۹۴ ، ۱۸:۳۲ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

از همه بالاتر توکل به قدرت لایزال الهی می‌تواند ما را به‌رغم تمایل و اراده دشمنان عنود، با تحقق اهداف برنامه ششم در ارائه‌ی الگویی برآمده از تفکر اسلامی در زمینه‌ی پیشرفت که به‌کلّی مستقل از نظام سرمایه‌داری جهانی است، یاری رساند.

۰۹ تیر ۹۴ ، ۱۷:۲۲ ۱ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

مدیریت شهر اسلامی از نظر ما محله‌محور است؛ یعنی شهر به نظامی از محلات تفکیک می‌شود و مدیریت متمرکز را در شهر نمی‌پذیریم. محله، محل ارائه خدمات به خانوار تعریف می‌شود. سبد نیازهای اقتصادی، آموزشی، امنیتی، روانی، تفریحی خانوار باید در محله عرضه شود. این اساس کار در مدیریت شهری است

۰۸ تیر ۹۴ ، ۱۵:۳۰ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

الگوی پیشرفت اسلامی جریانی فکری است که می تواند جواب مسائل مختلف جامعه را بدهد و با این کار تفاوت‌های توسعه غربی و پیشرفت اسلامی آشکار می‌شوند. به عبارت دیگر یکسان‌انگاری توسعه غربی و پیشرفت اسلامی؛ محصول بعدیِ کلی‌گویی درباره‌ی الگوی پیشرفت اسلامی است

۰۸ تیر ۹۴ ، ۱۱:۳۴ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

در اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی گفتمان سازی دارای سه مرحله "ثبت ذهنی"،"تحلیل ذهنی" و"پردازش ذهنی" است. بر اساس مفاهیم این نقشه راه ما نمی توانیم به یکباره و دفعی یک موضوع را با ذهنیت جامعه تفاهم نمائیم و اگر در مسیر گفتمان سازی مراحلِ فوق الذکر را مبنای عمل قرار ندهیم؛ آن مسئله در ذهنیت جامعه هضم و فهم نمی شود.

۰۳ تیر ۹۴ ، ۱۰:۴۳ ۳ نظر