پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ/ در اولین نقشه الگوی پیشرفت اسلامی با نگاهی فقهی و غیر اقتباسی از الگوهای معیوب و ناکارآمد غربی به بیش از ۱۰۰ مسئله در حوزه های مختلف معیشتی، تربیتی، پیش گیری از جرم، قانون گذاری، سیاسی، معرفت شناسی، پولی و مالی، کشاورزی، طب، شاخص های ارزیابی جامعه، محرومیت زدائی، مدیریت شهری، برنامه ریزی، بودجه، ساخت یابی، الگوی تخصیص تکنولوژی، الگوی مطالعات تاریخی، الگوی جدید نگهبانی از نظام، الگوی تنظیم و تحلیل خبر و... پاسخ گفته ایم/ نظریات بخشی الگوی پیشرفت اسلامی مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی را تئوریزه می کند.../حجت الاسلام علی کشوری

بایگانی
پربیننده ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر

۱۲ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

از ابتدای سال ۱۳۹۴ (سال تلاقی جدی برنامه ریزی توسعه گرا و برنامه ریزی مبتنی بر الگوی پیشرفت اسلامی)دستور اصلی فعالیت های گفتمانی الگوی پیشرفت اسلامی، تبیین  مفهوم برنامه ریزی با نگاه الگوی پیشرفت اسلامی بوده است.

۳۰ آذر ۹۴ ، ۱۴:۰۷ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل الهی دومین قسمت گزارش رادیو معارف از دومین مراسم رونمایی از محصولات مرتبط با اولین نقشه راه تولیدالگوی پیشرفت اسلامی در حوزه مروی امروز جمعه(27-9-1394) ساعت ۱۴:۴۵ دقیقه از برنامه دیدگاه پخش می شود.

۲۷ آذر ۹۴ ، ۱۲:۳۳ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

برنامه دیدگاه رادیو معارف امروز جمعه(20-9-1394) قسمت اول گزارش خود از "دومین مراسم رونمائی از محصولات مرتبط با اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی" را پخش نمود.

۲۰ آذر ۹۴ ، ۱۶:۴۸ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل الهی گزارش تفصیلی دومین مراسم رونمائی از محصولات مرتبط با "اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی" روزهای جمعه این هفته (20آذر ماه ۱۳۹۴)و هفته آینده(27 آذر ماه ۱۳۹۴) از رادیو معارف پخش می شود.

۱۷ آذر ۹۴ ، ۱۳:۵۸ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

 ایشان با طرح این سؤال که: آیا فرایند اسلامی کردن شامل تحول در طبقه بندی فعلی علوم هم می شود و یا اینکه باید با پذیرش چارچوب طبقه بندی فعلی علوم به فرایند اسلامی کردن علوم انسانی پرداخت؟ به نقد فعالیت جریانهای فعال در زمینه تحول در علوم انسانی با حفظ طبقه بندی فعلی علوم پرداخت

۱۶ آذر ۹۴ ، ۱۵:۲۸ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

 چرا رهبر معظم انقلاب اسلامی تحقق اهداف برنامه ششم توسعه را زمینه ساز تحقق الگوی پیشرفت اسلامی دانستند؟ و کدام محورها در سیاست های برنامه ششم با هدف کمک به برآمدن الگوی اسلامی تدوین شده است؟

۱۴ آذر ۹۴ ، ۲۰:۳۶ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

دوره یک روزه معرفی موضوعات جهت ساز مطرح در اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی به زودی برگزار می شود.

۱۱ آذر ۹۴ ، ۱۸:۰۸ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم
ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان در دیدار امروز خود با ایت الله امام خامنه ای ضمن اشاره به تغییر وضعیت جهان به برخی از عوارض بسیار خطرناک توسعه غربی در اروپا اشاره کرد.

۱۰ آذر ۹۴ ، ۲۱:۴۱ ۰ نظر

از طرف دیگر باید پرسید چرا کسانی که در اروپا متولّد شده‌اند و در همان محیط، پرورش فکری و روحی یافته‌اند، جذب این نوع گروه‌ها میشوند؟ آیا میتوان باور کرد که افراد با یکی دو سفر به مناطق جنگی، ناگهان آن‌قدر افراطی شوند که هم‌وطنان خود را گلوله‌باران کنند؟ قطعاً نباید تأثیر یک عمر تغذیه‌ی فرهنگی ناسالم در محیط آلوده و مولّد خشونت را فراموش کرد. باید در این زمینه تحلیلی جامع داشت، تحلیلی که آلودگی‌های پیدا و پنهان جامعه را بیابد. شاید نفرت عمیقی که طیّ سالهای شکوفایی صنعتی و اقتصادی، در اثر نابرابری‌ها و احیاناً تبعیض‌های قانونی و ساختاری در دل اقشاری از جوامع غربی کاشته شده، عقده‌هایی را ایجاد کرده که هر از چندی بیمارگونه به این صورت گشوده میشود.

۰۸ آذر ۹۴ ، ۲۱:۳۸ ۰ نظر
۰۵ آذر ۹۴ ، ۱۱:۴۹ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

با تأکید عرض می‌کنم که اگر الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت را از تحلیل مسائل خارج کرده و مسیر آن را به سمت سندنویسی هدایت کنیم، اتفاقی که برای سایر اسناد در کشور رخ داده برای [مسأله الگو] نیز رخ خواهد داد؛ این یک هشدار جدی است.

۰۴ آذر ۹۴ ، ۱۷:۴۷ ۱ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل الهی دومین مراسم رونمائی از محصولات مرتبط با اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی صبح امروز (چهارشنبه ۴ اذر ۱۳۹۴)در حوزه علمیه مروی تهران برگزار شد.

۰۴ آذر ۹۴ ، ۱۳:۰۶ ۰ نظر