پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

بسم الله الرحمن الرحیم- اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم؛به فضل الهی بعد از حدود 10 سال مطالعه نظری راجع به انقلاب اسلامی و همچنین حدود 5 سال مطالعه کاربردی و میدانی در موضوع انقلاب اسلامی؛ اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی تدوین گردید. اصل نقشه راه و یک معرفی نامه ساده و اخبار مرتبط با این نقشه، در این پایگاه قابل دریافت است.

بایگانی

پربیننده ترین مطالب

مطالب پربحث‌تر

۸ مطلب در فروردين ۱۳۹۵ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

در مباحث مربوط به نفوذ؛ رسوخ تفکرات توسعه گرا در قالب نظریاتی مانند سیاست خارجی توسعه گرا(تسری بیماری اقتصاد محوری به حوزه سیاست خارجی) و حکم روائی خوب( تعریف وظایف حکومت بر اساس بیماری توسعه گرائی) در برخی مراکز مطالعاتی مانند مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت و اثر آن بر محاسبات کلان مانند پرونده هسته ای و همچنین اثر آن بر تخریب زیر ساخت های امنیت ملی بررسی می شود. 

۰ نظر ۲۵ فروردين ۹۵ ، ۰۷:۴۶

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای علاءالدین بروجردی

سلام علیکم و رحمة الله

از آنجا که در مناسبت های مختلف بر تبعیت از ولی فقیه بیدار امت تأکید فرموده اید؛ لازم است ناصحانه به محضرتان متذکر شوم

۰ نظر ۲۱ فروردين ۹۵ ، ۰۷:۴۸

بسم الله الرحمن الرحیم

. در یکی از جلسات عرض کردم که حضرت امام رحمة الله علیه با فتح مبارک لانه‌ جاسوسی، انقلاب را در همان سال‌های اول مقابل نظام استکبار تعریف کردند. این تقابل، موجب رشد انقلاب و تضعیف استکبار شد و تمام کسانی که به صورت مادی فکر می‌کردند در اثر این تقابل، متوجه شدند که دست خداوند در عالم باز است؛ زیرا در غیر اینصورت یک کشور ضعیف نباید در مقابل یک کشور قوی دوام بیاورد. حضرت امام رحمة الله علیه از موضوع‌ روابط بین‌الملل، خدا پرستی را در جهان جا انداختند. البته برخی می‌خواهند بگویند که این نوع از توحید، از اسفار اربعه پیدا شده است ولی من متوجه نمی‌شوم که اینها با یکدیگر چه نسبتی دارند؟ خیر؛ روابط بین‌الملل، یک موضوع جهت‌ساز است و امام رحمة الله علیه از طریق آن، ارتقا توحید را در عالم ایجاد کردند.

۰ نظر ۱۷ فروردين ۹۵ ، ۰۰:۰۴

بسم الله الرحمن الرحیم

رعایت زمان جبهه مهمترین ویژگی یک کارشناس زبده الگوی پیشرفت محسوب می شود و عدم رعایت این وصف باعث ایجاد چالش درفرآیند نظام مقایسه و سپس در فرآیند حسن السؤال می شود؛ که در نهایت عدم تحقق  دومرحله فوق الذکر به مانعی برای تکامل تعبد تبدیل خواهد شد.

۰ نظر ۱۶ فروردين ۹۵ ، ۰۱:۳۹

بسم الله الرحمن الرحیم

جلسه فعالان و کارشناسان مرتبط با اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی فرداشب بعد از نماز مغرب و عشاء در مدرسه علمیه شهید صدوقی شهر قدسی قم برگزار می شود.

۰ نظر ۱۴ فروردين ۹۵ ، ۰۷:۲۵

بسم الله الرحمن الرحیم

  حال با توجه به ادعای جدید دولت باید این سؤال را مطرح کرد که: آیا تعریف حسن روحانی درباره الگوی پیشرفت اسلامی در کتاب امنیت ملی و نظام اقتصادی ایران با مفاهیم و اصول انقلاب اسلامی سازگار است؛یا اینکه تعاریف این کتاب نیز مصداقی دیگر از بیماری یکسان انگاری توسعه غربی و پیشرفت اسلامی محسوب می شود؟!

۰ نظر ۱۰ فروردين ۹۵ ، ۱۴:۴۶


بسم الله الرحمن الرحیم

سال ۱۳۹۴ را در یک جمله می توان سال تقابل گفتمانی الگوی پیشرفت اسلامی و الگوی توسعه غربی بر سر تدوین برنامه ششم و سایر موضوعات دانست. در ادامه به باز خوانی برخی از یادداشت ها٬ موضع گیری ها٬ مناظره ها ، نامه نگاری ها ومحصولات تولید شده در این رابطه می پردازیم. در آینده گزارش های تفصیلی تری از فعالیت های این سال پر برکت برای گفتمان الگوی پیشرفت اسلامی منتشر می شود

۰ نظر ۰۸ فروردين ۹۵ ، ۱۰:۵۶

بسم الله الرحمن الرحیم

اولین نشست گفتمانی الگوی پیشرفت اسلامی در سال ۱۳۹۵ امشب (۱-۱-۱۳۹۵) در شهر مقاوم آبادان برگزار می شود.

۰ نظر ۰۱ فروردين ۹۵ ، ۱۵:۰۷