پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ/ در اولین نقشه الگوی پیشرفت اسلامی با نگاهی فقهی و غیر اقتباسی از الگوهای معیوب و ناکارآمد غربی به بیش از ۱۰۰ مسئله در حوزه های مختلف معیشتی، تربیتی، پیش گیری از جرم، قانون گذاری، سیاسی، معرفت شناسی، پولی و مالی، کشاورزی، طب، شاخص های ارزیابی جامعه، محرومیت زدائی، مدیریت شهری، برنامه ریزی، بودجه، ساخت یابی، الگوی تخصیص تکنولوژی، الگوی مطالعات تاریخی، الگوی جدید نگهبانی از نظام، الگوی تنظیم و تحلیل خبر و... پاسخ گفته ایم/ نظریات بخشی الگوی پیشرفت اسلامی مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی را تئوریزه می کند.../حجت الاسلام علی کشوری

بایگانی
پربیننده ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر

۱۶ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۵ ثبت شده است۲۷ ارديبهشت ۹۵ ، ۲۳:۳۸ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

نمی توان به دنبال تحقق الگوی پیشرفت اسلامی بود ولی از مدل های تحقیقاتی غربی استفاده نمود. مدیریت تحقیقات مرتبط با امور تأسیسی و جدید باید بر اساس  پنج مرحله "حسن الاستماع"، "تضارب مبتنی بر فهرست نویسی"، "تدوین مبتنی بر فهرست جامع"، "نظام مقایسه" و "حسن السؤال" مدیریت گردد. این نوع از مدیریت تحقیقات "هدایت نظامات ذهنی" را در راستای فهم، تبیین و پردازش الگوی پیشرفت اسلامی تسهیل می کند.

۲۷ ارديبهشت ۹۵ ، ۲۱:۱۰ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

نمونه سازی دوم به تحلیل مسئله مهم چگونگی مدیریت شهری از نگاه الگوی پیشرفت اسلامی می پردازد. بعون الله تبارک و تعالی

۲۶ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۳:۱۲ ۱ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

اکنون که لایحه‌ برنامه‌ پنج‌ساله ششم توسعه‌‌ کشور برای بررسی به کمیسیونهای تخصصی مجلس شورای اسلامی ارجاع شده در این مصوبه اشکالات مبنایی، تضاد با اسناد بالادستی و قوانین کشور و همچنین تضاد با الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به چشم می‌خورد.

۲۰ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۱:۴۵ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

کارگروه پژوهشی شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی سرفصل های تحلیل مدیریت شهری-بر اساس مفاهیم اولین نقشه راه الگوی پیشرفت اسلامی- را منتشر کرد.

۲۰ ارديبهشت ۹۵ ، ۰۶:۳۳ ۱ نظر
بسم الله الرحمن االرحیم
اگر بخواهم به صورت بسیار ساده ضرورت بحث الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را توضیح بدهم باید در یک عبارت فنی این بحث را مطرح کنم که جمهوری اسلامی ایران به دلیل اینکه الگوی‌های توسعه‌ غربی توان تحقق موضوعات جهت‌ساز را ندارند با الگو‌های توسعه‌ غربی مخالفت می‌کند. 
۱۹ ارديبهشت ۹۵ ، ۰۵:۴۱ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

 دوره تبیین مدیریت شهری با نگاه الگوی پیشرفت اسلامی به زودی برگزار می شود.

۱۳ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۴:۴۳ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

نشست  نقد برنامه ششم کشور عصر روز شنبه (۵-۲-۱۳۹۵) در مدرسه عباسقلی خان مشهد برگزار گردید.

۰۹ ارديبهشت ۹۵ ، ۲۰:۵۴ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت الاسلام کشوری دیشب(۸-۲-۱۳۹۵) مهمان تلفنی برنامه رهیافت رادیو اقتصاد بود. موضوع این برنامه به بررسی ابعادی از بیانات اخیر امام خامنه ای درباره الگوی پیشرفت اسلامی اختصاص داشت. متن کامل سخنان ایشان در این برنامه رادیوئی را در ادامه بخوانید 

۰۹ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۴:۴۶ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

برنامه رهیافت رادیو اقتصاد امشب از ساعت ۲۰:۱۵ به بررسی برخی ابعاد بیانات اخیر امام خامنه ای درباره الگوی پیشرفت می پردازد.

۰۸ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۹:۱۴ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

نظام برنامه‌ریزی کشور دچار بیماری توسعه‌گرایی با مدل غربی است و نیروهای انقلاب با این ماجرا مشکل دارند.
۰۶ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۳:۲۱ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

دائما تکرار می کنید؛ که خط اصولی حمایت از مستضعفین باید حفظ شود؛ ولی باید بدانید که مجلس محل ارائه راه حل و الگو برای تحقق این مسئله است و نمی توان با اکتفا به نطق های آتشین این خط را حفظ نمود. 

۰۴ ارديبهشت ۹۵ ، ۲۲:۴۸ ۱ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل الهی نشست تخصصی تبیین پیوست الگوی پیشرفت اسلامی برای برنامه ششم کشور عصر فردا (یک شنبه ۵-۲-۱۳۹۵)در باشگاه فکر و اندیشه انقلاب اسلامی مشهد بر گزار می شود.

۰۴ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۱:۲۶ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت‌الاسلام کشوری با بیان اینکه براساس نظریه پردازش موضوعات جهت‌ساز، اداره جامعه باید هدایت‌بنیان باشد، توضیح داد: اگر حکومت نتواند هدایت را در ذهن جامعه فربه کند با معضلاتی روبه‌رو خواهد شد و باید به دنبال حل آن‌ها باشد؛ بنابراین آن نقطه محوری که همه وظیفه دارند آن‌را تقویت کنند مسئله هدایت است

۰۳ ارديبهشت ۹۵ ، ۲۳:۴۷ ۰ نظر