پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ/ در اولین نقشه الگوی پیشرفت اسلامی با نگاهی فقهی و غیر اقتباسی از الگوهای معیوب و ناکارآمد غربی به بیش از ۱۰۰ مسئله در حوزه های مختلف معیشتی، تربیتی، پیش گیری از جرم، قانون گذاری، سیاسی، معرفت شناسی، پولی و مالی، کشاورزی، طب، شاخص های ارزیابی جامعه، محرومیت زدائی، مدیریت شهری، برنامه ریزی، بودجه، ساخت یابی، الگوی تخصیص تکنولوژی، الگوی مطالعات تاریخی، الگوی جدید نگهبانی از نظام، الگوی تنظیم و تحلیل خبر و... پاسخ گفته ایم/ نظریات بخشی الگوی پیشرفت اسلامی مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی را تئوریزه می کند.../حجت الاسلام علی کشوری

بایگانی
پربیننده ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر

۱۳ مطلب در تیر ۱۳۹۵ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم بروجرد علاقه مند هستند در کنار تصاویر فراوانی که از حضور شما در میان مردم منتشر می شود؛ تصویری هم از جلسات اتاق فکر و مشاوران شما مشاهده کنند؛ پیشنهاد می کنم اسامی مشاوران اصلی خود و اعضای اتاق طراحی های راهبردی خود را منتشر کنید؛ تا مردم اطمینان خاطر یابند.

۳۱ تیر ۹۵ ، ۱۴:۱۰ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل الهی روز چهارشنبه (مورخ ۲۳-۴-۱۳۹۵) حجت الاسلام کشوری در دوره طرح ولایت به تبیین جایگاه نظام سازی اجتماعی در گفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

۲۳ تیر ۹۵ ، ۱۵:۳۱ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

با توجه به این دو مقدمه جایگاه مدیریت شهری در ارتباط آن با تربیت واضح می‌شود. در اداره یک شهر می‌توان شهر را به گونه‌ای اداره کرد که عوامل بیرونی ضدّ خانواده فربه شوند یا می‌توان شهر را طوری مدیریت کرد که نقش عوامل بیرونی ضد خانواده کاهش یابد. مهره‌ای که ارتباط بین مسئله تربیت و مدیریت شهری را وصل می‌کند این است که شما نقشِ عوامل بیرونی مؤثر بر نهاد متکفل تربیت را در مدیریت شهری در نظر بگیرید. اگر شما مانند بسیاری از کارشناسان کشور، وقتی تریبون صدا و سیما یا منبر مسجد یا کلاس درس در اختیارشان قرار می‌گیرد روی عوامل درونی تمرکز کنید، ارتباط بین مدیریت شهری و تربیت روشن نخواهد شد؛ اما اگر به این نکته‌ حکیمانه نقشه راه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت توجه کنید، ارتباط مدیریت شهری با تربیت را متوجه می‌شوید.

۲۱ تیر ۹۵ ، ۰۹:۵۶ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

شهر اسلامی، شهری است که «تربیت» در آن جدی گرفته می‌شود و تدابیر مدیران آن با شاخص تربیت تنظیم می‌شود. اگر نظریه مدیریت شهری و مدل مدیریت شهری بتواند این مسئله را متحول کند، الگوی اقتصادی - که غیر از مدیریت شهری است - از این تحول استفاده خواهد کرد؛ الگوی امنیت نیز استفاده خواهد کرد؛ و همینطور سایر مسائل. پس این، جوابِ بنده به سؤال اول جلسه بود. بنده دوباره سؤال را تکرار می‌کنم. سؤال اصلی ما این است که فلسفه مدیریت شهری چیست؟ فلسفه مدیریت شهری «ارتقاء مسئله تربیت» است. بنده همین مسئله را و اینکه چطور هدف اصلی مدیریت شهری تربیت است و مکانیزمهای «فربه‌کردن امر تربیت» و برنامه‌های عملیاتی‌ای که الآن می‌توان از طریق مدیریت شهری پیاده کرد را تا آخر دوره شرح خواهم

۲۰ تیر ۹۵ ، ۱۴:۵۹ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل الهی رادیو فرهنگ در روز پنج شنبه۲۴-۴-۱۳۹۵ از ساعت ۲۱الی ۲۲ به بررسی موضوع مدیریت شهری با نگاه الگوی پیشرفت اسلامی می پردازد.

۲۰ تیر ۹۵ ، ۱۱:۴۰ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل الهی اولین دوره تبیین مفهوم مدیریت شهری با نگاه الگوی پیشرفت اسلامی به مدت ۱۱ روز از تاریخ ۶ تیر الی ۱۶ تیرماه ۱۳۹۵ در حوزه علمیه مبارکه مروی تهران برگزار گردید.

۱۷ تیر ۹۵ ، ۱۵:۰۳ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم 

برنامه تیتر امشب شبکه خبر  شب گذشته(۷-۴-۱۳۹۵) به بررسی نسبت میان برنامه ششم و الگوی پیشرفت اسلامی پرداخت. 

۰۹ تیر ۹۵ ، ۰۲:۴۸ ۱ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم 

به فضل الهی امشب(۸/۴/۱۳۹۵) برنامه تیتر امشب شبکه خبر  به بررسی نسبت میان برنامه ششم و الگوی پیشرفت اسلامی می پردازد.

 

۰۸ تیر ۹۵ ، ۱۷:۵۸ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل الهی دومین جلسه از دوره تبیین مفهوم مدیریت شهری با نگاه الگوی پیشرفت اسلامی دیروز(۷-۴-۱۳۹۵) در مدرسه مبارکه مروی تهران برگزار گردید.

۰۸ تیر ۹۵ ، ۰۵:۱۷ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل الهی امروز(۶-۴-۱۳۹۵)جلسه اول از  دوره تبیین مدیریت شهری با نگاه الگوی پیشرفت اسلامی در حوزه علمیه مبارکه مروی برگزار گردید.

۰۶ تیر ۹۵ ، ۱۶:۱۱ ۱ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

در آستانه واقعه بسیار مهم برگزاری اولین دوره تبیین مفهوم مدیریت شهری با نگاه الگوی پیشرفت اسلامی- که دومین  نمونه سازی با نگاه الگوی پیشرفت اسلامی محسوب می شود- قرار داریم.

۰۴ تیر ۹۵ ، ۲۲:۳۱ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل الهی اولین دوره تبیین مفهوم" مدیریت شهری بانگاه الگوی پیشرفت اسلامی" از روز یک شنبه (۶/۴/۱۳۹۵) آغاز می شود.

۰۳ تیر ۹۵ ، ۲۳:۱۰ ۱ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم
در پایان این نکته را متذکر می شویم که از نظر ما، نظام برنامه ریزی کشور دچار بیماری مهلک توسعه گرایی است و تا زمانی که در ایران اسلامی، مطابق با الگوهای توسعه غربی برنامه ریزی شود باید همانند ۷۰ سال گذشته شاهد شکست خوردن برنامه های توسعه در کشورمان باشیم. هر چه زمان می گذرد لزوم پرداخت به الگویی برآمده از دین و متناسب با شرایط بومی کشور بیشتر رخ می نماید.
۰۱ تیر ۹۵ ، ۲۰:۲۰ ۰ نظر