پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ/ در اولین نقشه الگوی پیشرفت اسلامی با نگاهی فقهی و غیر اقتباسی از الگوهای معیوب و ناکارآمد غربی به بیش از ۱۰۰ مسئله در حوزه های مختلف معیشتی، تربیتی، پیش گیری از جرم، قانون گذاری، سیاسی، معرفت شناسی، پولی و مالی، کشاورزی، طب، شاخص های ارزیابی جامعه، محرومیت زدائی، مدیریت شهری، برنامه ریزی، بودجه، ساخت یابی، الگوی تخصیص تکنولوژی، الگوی مطالعات تاریخی، الگوی جدید نگهبانی از نظام، الگوی تنظیم و تحلیل خبر و... پاسخ گفته ایم/ نظریات بخشی الگوی پیشرفت اسلامی مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی را تئوریزه می کند.../حجت الاسلام علی کشوری

بایگانی
پربیننده ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر

۴ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

فایل pdf کتاب تبیین مدیریت شهری با زاویه دیدالگوی پیشرفت اسلامی ( شامل مجموعه مباحثات مطرح شده در حوزه علمیه مروی تهران در رمضان المبارک۱۴۳۷ هجری قمری مصادف با تیر ماه ۱۳۹۵) در ۳۴۴ صفحه رحلی در اختیار پژوهشگران محترم قرار گرفت.


۲۹ تیر ۹۶ ، ۲۱:۴۵ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

فایل pdf مجموعه یادداشت ها و نامه های دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی در مناسبت های مختلف از تاریخ ۳دی ۱۳۹۱ لغایت ۳ خرداد ۱۳۹۶ در ۱۰۰ صفحه رحلی در اختیار پژوهشگران محترم قرار گرفت.

۲۲ تیر ۹۶ ، ۱۲:۰۵ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

احتراما به اطلاع پژوهشگران و کارشناسان الگوی پیشرفت اسلامی در سراسر کشور می رساند؛ که به زودی دوره تبیین مفهوم بودجه ریزی با زاویه دید الگوی پیشرفت اسلامی برگزار می شود

۱۹ تیر ۹۶ ، ۱۶:۱۴ ۲ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

راجع به مسأله توسعه پایدار یک سؤال مطرح می‌باشد؛ این هدف چه عیبی دارد که ما می‌گوییم هدف خوبی نیست. بالآخره توسعه پایدار یک کلمه است و متأسفانه بعضی‌ها خوش‌باور هستند و به مجرد اینکه یک کلمه زیبا مطرح می‌شود، این کلمه زیبا را می‌پذیرند و می‌گویند چیز خوبی است. ممکن است در ذهن برخی از نخبگان ما توسعه پایدار به ظاهر یک هدف جذاب باشد. ولی باید توجه کنیم که ذیل مفهوم توسعه پایدار حداقل صد مفهوم مطرح است؛ یعنی نظامی از مفاهیم و اصطلاحات ذیل چتر کلمه توسعه پایدار مطرح است و اگر کسی می‌خواهد قضاوت کند که توسعه پایدار امری مطلوب است یا نامطلوب، راه منطقی این است که حداقل این صد مفهوم که ذیل توسعه پایدار مطرح است را بررسی کند. عرض فنی بنده این است که ما با یک اصطلاحِ بسیط روبرو نیستیم، ما با یک اصطلاح مرکب روبرو هستیم. وقتی گفته می‌شود توسعه پایدار، مجموعه‌ای از مفاهیم مطرح است. 

۰۵ تیر ۹۶ ، ۱۶:۰۸ ۱ نظر