پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

الگوی نظام سازی اسلامی (الگوی ساخت)، چگونگی استفاده از مفهوم هدایت در اداره جامعه را توضیح می دهد.....

پایگاه اطلاع رسانی نقشه راه

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ/ در اولین نقشه الگوی پیشرفت اسلامی با نگاهی فقهی و غیر اقتباسی از الگوهای معیوب و ناکارآمد غربی به بیش از ۱۰۰ مسئله در حوزه های مختلف معیشتی، تربیتی، پیش گیری از جرم، قانون گذاری، سیاسی، معرفت شناسی، پولی و مالی، کشاورزی، طب، شاخص های ارزیابی جامعه، محرومیت زدائی، مدیریت شهری، برنامه ریزی، بودجه، ساخت یابی، الگوی تخصیص تکنولوژی، الگوی مطالعات تاریخی، الگوی جدید نگهبانی از نظام، الگوی تنظیم و تحلیل خبر و... پاسخ گفته ایم/ نظریات بخشی الگوی پیشرفت اسلامی مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی را تئوریزه می کند.../حجت الاسلام علی کشوری

بایگانی
پربیننده ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر

۵ مطلب در مرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز آغاز دوره سوم از مباحثات ملی حول مسئله تراریخته‌ها است. قبل از این به نحو گسترده، دوبار دیگر درباره تراریخته‌ها گفتگو شد. مورد قبل از این مربوط می‌شد به دوران تدوین برنامه ششم کشور؛ که در آنجا به یک باره تصمیم گرفته شد مسئله کشت تراریخته‌ها در داخل کشور قانونی اعلام شود؛ و مجموعه دلسوزان در حوزه علمیه قم و سایر نهادهای تصمیم‌ساز حکومتی، از این تصمیم به یک‌باره متعجب شده، از همین‌رو یک‌ دور گفتگو را در کشور آغاز کردند. نتیجه این شد که برای اولین بار در نظام قانون‌گذاری کشور، دستگاه‌های اطلاعاتی موظف شدند، قانون مبارزه با بیوتروریسم را تدوین کرده و برای تصویب به مجلس بفرستند.

۳۰ مرداد ۹۶ ، ۰۶:۴۳ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

با تصمیم و همت بخشی از جریانات تحول خواه حوزه علمیه قم -خصوصا فعالان و متخصصین طب اسلامی- دور سوم مباحثات و گفتگوها درباره مسئله خطرناک تراریخته ها از  دیروز( یک شنبه ۲۹-۵-۱۳۹۶ مصادف با ۲۷ ذوالقعده ۱۴۳۸) در حوزه علمیه قم آغاز گردید.


۳۰ مرداد ۹۶ ، ۰۶:۱۴ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

...اما با این وجود در کارنامه جنابتان تا بدینجا، ضعفی بزرگ و غیر قابل اغماض خودنمایی می‌کند. شما خود ارج و اهمیت مسئله الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برای حل واقعی مشکلات مردم ایرانمان را بهتر می‌دانید. مسئله‌ای که اگر با ایفای نقش نخبگان این مرز و بوم متولد نشود در سالیانی نه چندان دور یا هدایت، هویت و فرهنگ ما به موزه خواهد رفت و یا امنیت، آرامش و حاکمیت ما به مسلخ! و یا هم آن‌ها به موزه و هم این‌ها به مسلخ! بی شک در چنان روزگاری نه بیمارستان و جاده دردی از جامعه‌ی ما خواهد زدود و نه ورود فلان دستگاه و تعویض بهمان مدیر لکه ننگ بی توجهی امروز نخبگان و مؤثران به طراحی الگو را خواهد سترد! شما خود بهتر می‌دانید.

۲۸ مرداد ۹۶ ، ۰۰:۱۰ ۰ نظر
بسم الله الرحمن الرحیم
 این مجموعه شامل مناظره های معروف دوران نقد و بررسی برنامه ششم با معاونان سازمان برنامه و بودجه و رئیس و معاون کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم در شبکه خبر و چندین مناظره دیگر و ده ها مصاحبه تبیینی می باشد. 

۲۸ مرداد ۹۶ ، ۰۰:۰۵ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

مسئول دایره تدوین شورای الگوی پیشرفت اسلامی تغییر کرد.

۱۸ مرداد ۹۶ ، ۱۷:۴۲ ۰ نظر