فقهِ نظام

مباحثِ مدرسه هدایت

فقهِ نظام

مباحثِ مدرسه هدایت

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ: محتوای فقهی مدرسه هدایت به ۴ پرسش بنیادین پاسخ می دهد. پرسش های بنیادین منشاء پیدایش صدها پرسش وابسته و بخشی هستند و جهتِ تفکر و گفتگو را تغییر می دهند.
چگونه در عالم تصرف کنیم؟ اولین پرسش بنیادین مدرسه هدایت است. تشریح این پرسش و تبیین چگونگی تصرف در عالم را در "جدول فقهی تسخیر" بررسی می کنیم. (فقه الخلق)
چگونه فقر و نیازهای انسان مدیریت می شود؟ دومین پرسش بنیادین مدرسه هدایت است. تشریح این پرسش و تبیین پاسخ فقهی آن موضوع مباحثات جدول تسبیح است. در "جدول تسبیح" با تکیه بر چهار مفهوم ۱- تسبیحات، ۲- استغفار، ۳- صلوات و ۴- توسل، به تبیین فقهی و عمیق چگونگی رفع فقر بشر پرداخته ایم. (فقه التقدیر)
چگونه یک نظام اجتماعی ساخته می شود؟ سومین پرسش بنیادین مدرسه هدایت است. تشریح این پرسش و تبیین پاسخ فقهی موضوع "جدول تنظیم" است. جدول تنظیم ۹ باب فقهی دارد. (فقه النظام)
چگونه از مفهوم ربوبیت و اسباب باطنی آن در رفع نیازهای بشر استفاده کنیم؟ چهارمین پرسش بنیادین مدرسه هدایت است. در "جدول غریب" به بررسی عمیق این پرسش و پاسخ فقهی آن می پردازیم. (جدول علوم غریبه)
حجت الاسلام علی کشوری در جمع برخی از طلاب مدرسه هدایت - پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - قم

آخرین نظرات

بسم الله الرحمن الرحیم

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ/ در اولین نقشه الگوی پیشرفت اسلامی با نگاهی فقهی و غیر اقتباسی از الگوهای معیوب و ناکارآمد غربی به بیش از ۱۰۰ مسئله در حوزه های مختلف معیشتی، تربیتی، پیش گیری از جرم، قانون گذاری، سیاسی، معرفت شناسی، پولی و مالی، کشاورزی، طب، شاخص های ارزیابی جامعه، محرومیت زدائی، مدیریت شهری، برنامه ریزی، بودجه، ساخت یابی، الگوی تخصیص تکنولوژی، الگوی مطالعات تاریخی، الگوی جدید نگهبانی از نظام، الگوی تنظیم و تحلیل خبر و... پاسخ گفته ایم/ نظریات بخشی الگوی پیشرفت اسلامی مسیر تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی را تئوریزه می کند...


چرا با توسعه مخالفیم؟!


اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی


تبیین اجمالی نظریه مادر الگوی پیشرفت اسلامی


معرفی نقشه راه به زبان ساده


آئین نامه جدید جلسات تخصصی الگوی پیشرفت اسلامی 


محصولات مرتبط


همچنین برای آشنائی بیشتر با مفاهیم این نقشه راه شرکت در نشست های الگوی پیشرفت اسلامی پیشنهاد می گردد. بعون الله تعالی

نظرات  (۴)

خدا خیرتان بده آدرس نمایشگاه را می خواستم . آدرس نمایشگاه الگوی پیشرفت اسلامی را بلد نیستم .من در مشهد زندگی می کنم ، آدرس نمایشگاه پیشرفت اسلامی در قم را ندارم البته اگر در مشهد هم نمایشگاه باشد آدرس مشهدش را هم ندارم
سلام علیکم
چطور میشود در مدرسه هدایت شرکت کرد؟ نحوه ثبت نام شرایط؟
 • سید احمد حسینی ماهینی
 • سلام
  الگوی پردازی یعنی محدود سازی در حالیکه پیشرفت به معنی غیر محدود سازی است پس الگوی پیشرفت یعنی محدود سازی غیر محدودها! به عبارت بهتر ابتدا باید کار شود بعد تئوریزه شود نه اینکه تئوریزه شود بعد کار بشود! در جنگ کسی الگو نداشت بلکه خودجوش بودند چون اگر از الگوی نظامی پیروی می کردند دشمن دستشان را می خواند! پس الگو سازی نمی خواهد!
  پاسخ:
  سلام
  متن جنابعالی نیازمند توضیحات دقیقتر است
  سلام علیکم کتابهای شما را چطور می توان تهیه کرد .
  پاسخ:
  سلام به نمایشگاه الگوی پیشرفت اسلامی مراجعه کنید.
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی